2020 Červenec 15 Vrátí se Miroslav Kalousek do politiky jako prezident? Není to vůbec vyloučeno

Vrátí se Miroslav Kalousek do politiky jako prezident? Není to vůbec vyloučeno

Sněmovní matador Miroslav Kalousek (KDU-ČSL, později TOP 09) tento týden oznámil, že v příštích volbách do Poslanecké sněmovny už nebude kandidovat. Zároveň ale prohlásil, že z politiky neodchází. Jeho slova přirovnal politolog Jan Kubáček k cestě Miloše Zemana ze Sněmovny na Vysočinu a z Vysočiny na Hrad.

„Myslím, že je to jako příběh Miloše Zemana, když odcházel na Vysočinu. V politice byl a nebyl. Posílal vzkazy, vstupoval do zásadních témat, vysílal signály a v určitý moment se vrátil,“ uvedl Kubáček v pořadu 360º televize CNN Prima NEWS.

Podle Kubáčka je možnost Kalouskova návratu do vrcholné politiky více než pravděpodobná. „Miloš Zeman se vrátil v jiných barvách než v sociální demokracii. A dovedu si představit, že se Miroslav Kalousek po čase objeví, možná po Andreji Babišovi. Vrátí se jako razantní politik, kterého je v politice třeba. Možná sází na to, že některým se ta žluč ztratí s tím, že ho uvidí méně,“ dodal.

Podobný názor sdílí také sociolog a statistik ze společnosti Factum Jan Herzmann: „Pan Kalousek je strategicky myslící osoba, takových v české politice není mnoho. Říká-li, že může přispět ke spojování, věřil bych tomu. Možná bude obcházet lidi, které zurážel, a bude se jim omlouvat, možná je bude upozorňovat na příležitosti, které oni zatím nevidí. Nepodceňoval bych ho a možná najde cestu i k nepřátelům.“

Komentáře