2019 Prosinec 05 Školáci si na Pražském hradě převzali od Kateřiny Zemanové odměny za nejhezčí betlém

Školáci si na Pražském hradě převzali od Kateřiny Zemanové odměny za nejhezčí betlém

Kancelář prezidenta republiky slaví v prosinci sto let od svého vzniku. Při této příležitosti byla pro děti ze základních škol a dětských domovů vyhlášena soutěž o nejhezčí vánoční betlém. Nad soutěží převzala záštitu prezidentova dcera Kateřina Zemanová, která také předala ceny vítězům. Deset nejhezčích betlémů bude vystaveno během adventních dnů v reprezentačních prostorách Pražského hradu.

V soutěži, která se konala od poloviny října do listopadu, nakonec mezi stovkou přihlášených zvítězili žáci dětského školního parlamentu 1. základní školy Plzeň. Za odměnu dostali pamětní list a také pozvání Kanceláře prezidenta republiky na Pražský hrad, kam se v pondělí vydali. Prostorami je osobně provedla první slečna Kateřina Zemanová.

„V rámci prohlídky navštívili jinak nepřístupné reprezentační prostory Pražského hradu a procházeli místy, která jsou spjatá s činností prezidenta republiky. Obdrželi pamětní list Kanceláře prezidenta republiky a knihu Veritas vincit: 100 let Kanceláře prezidenta republiky. Ochutnaly také cukroví z prezidentské kuchyně na zámku v Lánech,“ uvedla vedoucí tvůrčího kolektivu Andrea Kokošková.

„Shodou okolností naše škola slaví letos 35. výročí. Chtěli jsme, aby obě tyto události měly nějakou spojitost, a tak nás napadlo vytvořit betlém z původního nábytku z doby otevření naší školy. Využili jsme židle, nástěnky i další materiál,“ popsala vznik díla Kokošková.

Komentáře