2019 Červenec 22 Zeman dělá se Staňkem správnou věc, ČSSD jen nadbíhá kavárně, říká předseda APČR

Zeman dělá se Staňkem správnou věc, ČSSD jen nadbíhá kavárně, říká předseda APČR

Bývalý člen ODS a předseda politického sdružení Alternativa pro Českou republiku Petr Štěpánek tvrdí, že prezident Miloš Zeman dobře činí, když otálí s odstraněním Antonia Staňka z pozice ministra kultury. Štěpánek má za to, že Zeman dělá dobře, i když ho celá řada ústavních právníků obviňuje z toho, že se pohybuje na hraně či dokonce za hranou Ústavy.

Někteří ústavní právníci tvrdí, že prezident Miloš Zeman kráčí na hraně Ústavy, či dokonce její hranu už překročil, když s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka z postu ministra kultury otálí už druhý měsíc, protože otálet tak dlouho se neshoduje s výrokem ústavních soudců, že prezident má konat svou práci bez zbytečného odkladu.

Štěpánek v textu uveřejněném na serveru Neviditelný pes napsal, že v obecné rovině je to jistě pravda, ale v tomto konkrétním případě má prý Zeman k otálení dobrý důvod.

Štěpánek má za to, že by sociální demokraté měli Staňkovi poděkovat za to, že z místa šéfa Národní galerie Praha vyhodil Jiřího Fajta. Ale místo vděku se dočkal od svých spolustraníků toho, aby odešel z vlády. Štěpánek nepochybuje o tom, že ČSSD v této věci vlastně jen naslouchá přáním pražské kavárny.

„Když Staněk odvolal Fajta, udělal správnou věc. Fajtovo šafářování v Národní galerii a jeho finanční čachry nic jiného nezasluhovaly. Staňkova rodná strana však namísto toho, aby jej za to pochválila, se rozhodla, že ho zlikviduje. Proč? Protože jde na ruku vlivné kavárenské mediálně-kulturní frontě, jež Fajtovo odvolání považuje za útok na své pozice. A ČSSD jí populisticky nadbíhá,“ napsal Štěpánek.

Komentáře